zdjęcie nagłówkowe

Laureatka I edycji konkursu „Perły Nauki”

Miło nam poinformować, że doktorantka naszego zespołu, Pani mgr inż. Alicja Tymczewska, została laureatką pierwszej edycji ministerialnego konkursu „Perły Nauki”, którego celem jest wsparcie projektów badawczych lub artystycznych wybitnie uzdolnionych absolwentów i studentów. Pani mgr inż. Alicja Tymczewska otrzymała grant w wysokości 239 tys. 140 zł na badania naukowe pn. „Aktywne opakowania do żywności – innowacyjne sposoby zagospodarowania odpadów”.

Celem projektu jest otrzymanie i charakteryzacja właściwości funkcjonalno-użytkowych folii na bazie białek wyizolowanych z produktów ubocznych i odpadów przemysłu tłuszczowego z dodatkiem nowych, aktywnych dodatków emulsyjnych. Projekt podzielony jest na trzy części, rozpoczyna się od przygotowywania komponentów folii, poprzez otrzymanie nowych, aktywnych materiałów opakowaniowych, aż do badania jakości produktów spożywczych zapakowanych w finalne materiały aktywne.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych!