Spotkanie z Seniorami

21 czerwca 2024 w Katedrze Chemii Biomateriałów i Kosmetyków gościli seniorzy z Kamienicy Inicjatyw. Podczas spotkania zostały przeprowadzone pokazy diagnostyki skóry, w ramach których każdy z uczestników miał okazję do zbadania parametrów takich jak nawilżenie czy elastyczność.

Za pomocą mikrokamery obserwowano strukturę skóry. Spotkanie zostało przygotowane i prowadzone przez doktorantki, p. mgr Patrycję Brudzyńską i mgr Karolinę Kulka-Kamińską. Spotkanie z seniorami w laboratorium chemii kosmetycznej nastąpiło po cyklu wykładów prowadzonych przez  p.  prof. Alinę Sionkowską i było okazją dla jego uczestników do zapoznania się z działalnością Wydziału. Wydarzenie to stanowiło okazję do dyskusji na temat chemii kosmetycznej i pielęgnacji skóry. Kamienica Inicjatyw jako Centrum Aktywności Lokalnej prowadzi działania dla wszystkich mieszkańców Torunia, a część projektów dedykowana jest seniorom i rodzinom wielodzietnym.  Celem realizowanym przez Centrum jest m. in. aktywizacja osób w wieku 65+ z Toruniu.

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.