XVI KSD za nami

W dniach 29 - 30 czerwca 2023 roku na Wydziale Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyło się XVI Kopernikańskie Seminarium Doktoranckie (XVI KSD), organizowane przez Wydział Chemii UMK w Toruniu.

Konferencja została objęta patronatem honorowym przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego, Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego, JM Rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika prof. dr. hab. Andrzeja Sokalę, Dziekan Wydziału Chemii prof. dr hab. Iwonę Łakomską, Uniwersyteckie Centrum Doskonałości ,,W kierunku medycyny spersonalizowanej”, Polskie Towarzystwo Botaniczne, Polskie Towarzystwo Chemiczne, Polskie Towarzystwo Fizyczne, Polskie Towarzystwo Biochemiczne, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wydziału Chemii, Polskie Towarzystwo Chemiczne Oddział Toruński, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego Oddział Toruń. XVI KSD zostało objęte patronatem medialnym przez Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydawnictwo PWN, Wydawnictwo Termedia, Laboratorium Przegląd Ogólnopolski, Wydawnictwo Prószyński Media oraz eDoktorant.

Wykład inauguracyjny z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika poświęcony życiu i działalności tego wybitnego uczonego wygłosił prof. dr hab. Krzysztof Mikulski, dyrektor Instytutu Historii i Archiwistyki UMK, dyrektor Centrum Badań Kopernikańskich UMK. Ponadto wygłoszone zostały  trzy wykłady plenarne przez: prof. dr. hab. Stefana Lisa (nauki chemiczne), dr Agnieszkę Richert (nauki biologiczne) oraz dr hab. Karolinę Mikulską-Rumińską (nauki fizyczne).

W Seminarium udział wzięli doktoranci i młodzi doktorzy z Uczelni oraz Jednostek Badawczych z całej Polski reprezentujący nauki chemiczne, biologiczne, medyczne, fizyczne oraz techniczne.

Podczas dwudniowego seminarium Uczestnicy przedstawili wystąpienia naukowe i zaprezentowali postery.

Na zakończenie konferencji wręczono nagrody i wyróżnienia za najlepsze prezentacje ustne oraz postery. Nagrody ufundowali: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Badawcza Inicjatywa Doskonałości, Uniwersyteckie Centrum Doskonałości ,,W kierunku medycyny spersonalizowanej”, Uniwersyteckie Centrum Doskonałości "Astrofizyka i astrochemia", Wydawnictwo Termedia, Laboratorium Przegląd Ogólnopolski, Wydawnictwo Prószyński Media, Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydawnictwo PWN, Chemat, Linegal Chemical Sp. z o.o., Fabryka Cukiernicza Kopernik, Merck, Shim-pol, SITPChem.

Do miłego zobaczenia w kolejnym roku w Toruniu.

Uczestnicy XVI KSD podczas wykładów i sesji posterowej. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Uczestnicy XVI KSD podczas wykładów i sesji posterowej. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Uczestnicy XVI KSD podczas wykładów i sesji posterowej. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Uczestnicy XVI KSD podczas wykładów i sesji posterowej. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Uczestnicy XVI KSD podczas wykładów i sesji posterowej. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Uczestnicy XVI KSD podczas wykładów i sesji posterowej. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Uczestnicy XVI KSD podczas wykładów i sesji posterowej. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Uczestnicy XVI KSD podczas wykładów i sesji posterowej. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Uczestnicy XVI KSD podczas wykładów i sesji posterowej. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Uczestnicy XVI KSD podczas wykładów i sesji posterowej. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Uczestnicy XVI KSD podczas wykładów i sesji posterowej. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Uczestnicy XVI KSD podczas wykładów i sesji posterowej. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Uczestnicy XVI KSD podczas wykładów i sesji posterowej. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Uczestnicy XVI KSD podczas wykładów i sesji posterowej. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Uczestnicy XVI KSD podczas wykładów i sesji posterowej. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Uczestnicy XVI KSD podczas wykładów i sesji posterowej. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Uczestnicy XVI KSD podczas wykładów i sesji posterowej. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Uczestnicy XVI KSD podczas wykładów i sesji posterowej. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Uczestnicy XVI KSD podczas wykładów i sesji posterowej. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Uczestnicy XVI KSD podczas wykładów i sesji posterowej. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Uczestnicy XVI KSD podczas wykładów i sesji posterowej. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Uczestnicy XVI KSD podczas wykładów i sesji posterowej. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Uczestnicy XVI KSD podczas wykładów i sesji posterowej. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Uczestnicy XVI KSD podczas wykładów i sesji posterowej. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Uczestnicy XVI KSD podczas wykładów i sesji posterowej. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Uczestnicy XVI KSD podczas wykładów i sesji posterowej. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Uczestnicy XVI KSD podczas wykładów i sesji posterowej. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Uczestnicy XVI KSD podczas wykładów i sesji posterowej. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Uczestnicy XVI KSD podczas wykładów i sesji posterowej. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Uczestnicy XVI KSD podczas wykładów i sesji posterowej. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Uczestnicy XVI KSD podczas wykładów i sesji posterowej. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Uczestnicy XVI KSD podczas wykładów i sesji posterowej. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Uczestnicy XVI KSD podczas wykładów i sesji posterowej. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.