Nagrody Rektora dla kadry naukowej

JM Rektor UMK prof. dr hab. Andrzej Sokala przyznał pracownikom naukowym nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia naukowe, artystyczne, organizacyjne oraz za całokształt pracy na Uniwersytecie. Uroczystość odbyła się 1 lipca 2024 r. w Auli UMK.

Studiuj na UMK. Rekrutacja ruszyła

W poniedziałek 3 czerwca zostały otwarte elektroniczne zapisy na studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu w roku akademickim 2024/2025. Kandydaci i kandydatki mogą wybierać z oferty ponad stu kierunków studiów.

Chemia w rankingu Perspektywy 2024

Jubileuszowy 25. Ranking Szkół Wyższych i Ranking Kierunków Studiów Perspektywy 2024 został ogłoszony podczas uroczystej gali, która odbyła się 26 czerwca w Centralnym Domu Technologii w Warszawie.

Nagrody Rektora dla kadry administracyjnej

24 czerwca 2024 r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień rektora UMK dla pracowników niebędących nauczycielami akademickimi.

Konkurs

Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych ogłasza konkurs z zakresu nowatorskiego zastosowania tworzyw sztucznych dla absolwentów uczelni wyższych.

Spotkanie z Seniorami

21 czerwca 2024 w Katedrze Chemii Biomateriałów i Kosmetyków gościli seniorzy z Kamienicy Inicjatyw. Podczas spotkania zostały przeprowadzone pokazy diagnostyki skóry, w ramach których każdy z uczestników miał okazję do zbadania parametrów takich jak nawilżenie czy elastyczność.

grupa uczniów i nauczycieli na tle ścianki wydziału Chemii UMK w Toruniu

Zakończenie LX Ogólnopolskiego Konkursu im. prof. Swinarskiego

5 czerwca odbyło się na Wydziale Chemii uroczyste zakończenie 60. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego im. prof. Antoniego Swinarskiego. W wydarzeniu wzięli udział laureaci, wyróżnieni i finaliści Konkursu wraz z nauczycielami lub opiekunami, Pani Dziekan Wydziału Chemii prof. dr hab. Iwona Łakomska, przedstawiciele Komitetu Organizacyjnego Konkursu, a także zaproszeni goście - przedstawicielki patronów Konkursu: Pani prof. dr hab. Renata Gadzała-Kopciuch (Prezes Oddziału Toruńskiego PTChem) oraz Pani dr Marzanna Kurzawa, prof. UMK (Prezes Oddziału Toruńskiego SiTPChem). Ze strony Sponsorów obecna była Pani Natalia Grabowska (Linegal Chemicals).

więcej informacji

Certyfikaty Euromaster i Eurobachelor przyznane przez Stowarzyszenie ECTN kierunkowi chemia (pierwszego i drugiego stopnia)

Kierunek chemia S1 oraz chemia S2 z europejską akredytacją ECTN

Miło nam poinformować, że kierunek studiów chemia prowadzony przez Wydział Chemii przeszedł pozytywnie akredytację ECTN (European Chemistry Thematic Network) i w dniu 28 grudnia 2023 r. otrzymał dwa międzynarodowe certyfikaty ECTN Chemistry Eurobachelor dla programu studiów I stopnia na kierunku Chemia oraz ECTN Chemistry Euromaster dla programu studiów II stopnia na kierunku Chemia.

A+ dla Wydziału Chemii

Decyzją Ministra Edukacji i Nauki z 2.02.2023 r. Wydziałowi Chemii UMK została przyznana najwyższa kategoria naukowa A+ w dyscyplinie nauki chemiczne.