Modernizacja budynku
„Zwiększenie efektywności energetycznej w budynku Wydziału Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu poprzez kompleksową modernizację energetyczną”
(umowa o dofinansowanie nr POIS.01.03.01-00-0069/16-00)
- Beneficjent: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
- Okres realizacji projektu: 24.02.2016 – 31.12.2019
- Całkowita wartość projektu: 12 296 740,00 zł
- W tym dofinansowanie z FS: 5 429 079,57 zł
Cele projektu:
Celem głównym projektu jest zwiększenie efektywności energetycznej oraz ograniczenie niskiej emisji poprzez termomodernizację budynków użyteczności publicznej, tj. Wydziału Chemii UMK w Toruniu. Cel główny projektu zostanie osiągnięty poprzez realizację celów szczegółowych:
- Ograniczenie strat ciepła poprzez zwiększenie izolacyjności termicznej przegród, stolarki okiennej i drzwiowej, stropodachów; poprawę systemu wentylacji mechanicznej.
- Poprawa stanu technicznego infrastruktury energetycznej poprzez modernizację i podniesienie sprawności systemu grzewczego, w tym wymianę grzejników i regulację instalacji co.
Planowane efekty (produkty/rezultaty):
-
- Liczba zmodernizowanych energetycznie budynków 1 szt.,
- Powierzchnia użytkowa budynków poddanych termomodernizacji 24 749 m2.
- Szacowany roczny spadek emisji gazów cieplarnianych (CI) 1 055,30 tony MgCO2/rok,
- Zmniejszenie zużycia energii końcowej 9 784,00 GJ/rok,
- Zmniejszenie rocznego zużycia energii pierwotnej w budynkach publicznych 3 125,01 MWh/rok,
- Ilość zaoszczędzonej energii cieplnej 9 785,01 GJ/rok
Opis projektu:
W ramach przedmiotowego projektu zostaną przeprowadzone działania inwestycyjne polegające na głębokiej modernizacji energetycznej Wydziału Chemii UMK tj. 1 budynku użyteczności publicznej. Dzięki realizacji zaplanowanych projektem prac budowlanych zwiększy się efektywność energetyczna, a także zmniejszy się energochłonność i koszty eksploatacyjne budynku w którym mieści się Wydział Chemii UMK w Toruniu. W ramach zaplanowanych w projekcie zadań przeprowadzona zostanie termomodernizacja obiektu, która wpłynie na zmniejszenie strat ciepła przez przenikanie w obiekcie, a poprzez to nastąpi zmniejszenie zapotrzebowania na energię niezbędną do jego ogrzewania. W efekcie mniejsza ilość energii, przedkłada się bezpośrednio na zmniejszenie emisji CO2, emitowanej w procesie spalania. Dodatkowym rezultatem podjętych działań w przedmiotowym projekcie, będzie poprawa stanu środowiska w skali lokalnej dzięki ograniczeniu emisji zanieczyszczeń szczególnie szkodliwych dla jakości życia ludzi.
Zgłaszanie nieprawidłowości:
W związku z realizacją projektu informujemy o możliwości sygnalizowania o nieprawidłowościach bądź nadużyciach finansowych dotyczących projektu do Instytucji Wdrażającej Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 – Ministerstwa Rozwoju.
Zgłoszenia można dokonać poprzez wysłanie wiadomości na adres e-mail: naduzycia.POIS@mfipr.gov.pl lub przez wypełnienie formularza.
Więcej informacji o mechanizmie zgłaszania nieprawidłowości.
Koordynator projektu: dr Mariusz Walczyk
|
Opiekun projektu Dział Zarządzania Funduszami Strukturalnymi: mgr Joanna Oberlan-Maroń |