Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza
Kontakt ul. Gagarina 7, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611-43-02
fax: +48 56 611-45-26
e-mail: wydzial@chem.umk.pl
obrazek nr 1

Aktualności


Rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą pracę licencjacką lub inżynierską

W tegorocznym konkursie Oddziału Toruńskiego Polskiego Towarzystwa Chemicznego na najlepszą pracę licencjacką i inżynierską zwyciężyła lic. Maria Niedbalska, autorka pracy pt.: Otrzymywanie preparatów kosmetycznych zawierających surowce z pestek winogron i granatu, przygotowanej pod kierunkiem prof. dr hab. Aliny Sionkowskiej.
OT PTChem przyznał w tym roku tylko jedno wyróżnienie, które otrzymała lic. Gabriela Hulicka za pracę pt.: Ocena śladu węglowego zielonych i klasycznych rozpuszczalników do chromatografii cieczowej, przygotowaną pod opieką dr hab. Szymona Bociana, prof. UMK
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Sprawozdanie z zebrania wyborczego OT PTChem

6 grudnia 2024 r. odbyło się zebranie wyborcze wszystkich członków Oddziału Toruńskiego Polskiego Towarzystwa Chemicznego. Przeprowadzone wybory wyłoniły nowy skład Zarządu OT PTChem

Sprawozdanie powyborcze (632 KB)


Szanowni Państwo,

Panie i Panowie Profesorowie, Przewodniczący Oddziałów PTChem,

17 maja 2024 r. mija termin zgłaszania kandydatów na Prezesa ZG PTChem na kolejną kadencję. Pomimo, że do tego czasu pozostały jeszcze ponad trzy tygodnie już teraz pragnę poinformować Państwa, że postanowiłem ubiegać się tę funkcję.

Mój program, który w całości i szczegółowo przedstawię wszystkim członkom naszego Towarzystwa po zakończeniu terminu zgłaszania kandydatów, będzie co oczywiste – jednocześnie kontynuacją dotychczasowych działań obecnego Prezydium ale również będzie zawierał zadania i odpowiedzi na nowe wyzwania, przed którymi staniemy. Dynamicznie zmieniająca się rzeczywistość, pojawiające się szanse i zagrożenia wymagają adekwatnych reakcji tak ważnego środowiska, jakim jest środowisko polskich chemików. Jestem przekonany, że potrafimy działać wspólnie, mądrze, skutecznie, odpowiedzialnie i zgodnie z podstawowymi wartościami.

Liczę na Państwa poparcie i wspólne działanie dla dobra Polskiego Towarzystwa Chemicznego.

Jednocześnie, korzystając z okazji chciałbym zapytać się Państwa i prosić o zdanie w sprawie, która od jakiegoś czasu coraz częściej pojawia się w pytaniach od wielu członków naszego Towarzystwa. Pytanie to dotyczy możliwości przedłużenia kadencji trwania władz PTChem, zarówno Zarządu Głównego, Oddziałów jak i Sekcji, z 3 lat na 4 lata. Uzasadnienie przedłużenia trwania kadencji motywowane jest faktem zrównania czasu jej trwania oraz terminu przeprowadzania wyborów u Nas z wyborami w uczelniach. Obecny rok jest idealnym czasem, kiedy takie zmiany możemy wprowadzić, ponieważ kolejna taka szansa będzie dopiero za 12 lat, kiedy to ponownie w tym samym roku odbędą się wybory władz Towarzystwa i władz w uczelniach.

Pozdrawiam serdecznie

Robert Pietrzak

Prof. dr hab. Robert Pietrzak
Prodziekan ds. organizacyjnych
Wydział Chemii
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
ul. Uniwersytetu Poznańskiego 8
61-614 Poznań
tel. (4861) 829-1560
fax (4861) 829-1555
e-mail: pietrob@amu.edu.pl

Prof. dr hab. Robert Pietrzak
Faculty of Chemistry
Adam Mickiewicz University in Poznań
Uniwersytetu Poznańskiego 8
61-614 Poznań, POLAND
phone: (4861) 829-1560
fax: (4861) 829-1555
e-mail: pietrob@amu.edu.pl


Szanowni Państwo,

W dniach 6 – 20 września w Poznaniu odbędzie się kolejny Zjazd Polskiego Towarzystwa Chemicznego. Aktywna jest już strona Zjazdu https://zjazd.ptchem.pl z formularzem rejestracji i zgłoszenia streszczeń – zachęcam do wykonania tych działań.

Łączę wyrazy szacunku, serdecznie pozdrawiam,

Maciej Kubicki
Przewodniczący Komitetów Organizacyjnego i Naukowego Zjazdu


Zjazd Wiosenny SMPTChem

UWAGA! Rejestracja przedłużona do 10 marca 2024

 


Laureaci konkursu na najlepszą pracę licencjacką lub inżynierską realizowaną w roku akademickim 2022/2023

W konkursie Oddziału Toruńskiego Polskiego Towarzystwa Chemicznego na najlepszą pracę licencjacką
i inżynierską:

  • I nagrodę otrzymuje Zuzanna Gralak„Oznaczanie wolnych aminokwasów w wybranych produktach żywnościowych otrzymanych w procesie fermentacji”
  • II nagrodę otrzymuje Kamil Brzuzy „Opracowanie warunków oznaczania amin biogennych w sokach
    z kiszonych warzyw”

Obydwie prace zostały przygotowane pod kierunkiem dr hab. Anety Jastrzębskiej, prof. UMK

OT PTChem przyznał również dwa równoległe wyróżnienia, które otrzymały:

  • Patrycja Garbowska za pracę dyplomową pt. “Materiały hybrydowe zawierające tlenek prazeodymu jako efektywnie działające katalizatory procesu otrzymywania zielonego wodoru?” przygotowana pod kierunkiem dr hab. Anny Ilnickiej, prof. UMK
  • Adriana Leszczyńska za pracę dyplomową pt. “Określenie profilu aminokwasów w mleku kobiecym” przygotowana pod kierunkiem prof. dr hab. Renaty Gadzały-Kopciuch

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!