Wykłady im. Profesora Antoniego Basińskiego

XXVII Wykład im. Profesora Antoniego Basińskiego “Od chemii koloidów do nowoczesnych metod dostarczania związków aktywnych” prof. dr hab. Izabela Nowak (Wydział Chemii, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu)

Abstract (pdf, 121 KB)
Notka biograficzna (pdf, 128 KB)

XXVI Wykład im. Profesora Antoniego Basińskiego

“Analiza śladowa substancji farmaceutycznych w środowisku – możliwości i wyzwania” prof. dr hab. Piotr Stepnowski (Wydział Chemii, Uniwersytet Gdański)

Abstract (pdf, 396 KB)
Nota biograficzna (pdf, 417 KB)

XXV Wykład im. Profesora Antoniego Basińskiego

“Karbaporfirynoidy – struktura, reaktywność i właściwości koordynacyjne” prof. dr hab. Cyryl Lechosław Latos-Grażyński (członek rzeczywisty PAN, Uniwersytet Wrocławski, Wydział Chemii)

XXIV Wykład im. Profesora Antoniego Basińskiego

“Moje fascynacje organiczną chemią fosforu z elementami muzyki i sztuki” prof. dr hab. inż. Janusz Rachoń (Wydział Chemiczny, Politechnika Gdańska)

XXIII Wykład im. Profesora Antoniego Basińskiego

„Procesy elektrokatalityczne w chemii nieorganicznej: badania elektrochemiczne na pograniczu energetyki  słonecznej i wodorowej” Prof. dr hab. Paweł Kulesza (Uniwersytet Warszawski)