Rekrutacja na rok akademicki 2024/2025
Informacje ogólne
Załącznik do Uchwały Nr 31 (pdf, 300 KB) chemia, Chemistry, chemia kosmetyczna, chemia medyczna, chemia i technologia żywności, chemia kryminalistyczna (studia drugiego stopnia)
Skrócona instrukcja rekrutacji dla Kandydata na studia stacjonarne I stopnia:
- Zarejestrowanie się w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK).
- Wybór przedmiotów i poziomu egzaminów maturalnych, które uprawniają kandydata do ubiegania się o przyjęcie na wybrane kierunki studiów UMK.
- Wybór dowolnej liczby kierunków studiów (spośród wszystkich kierunków oferowanych przez UMK) i ustalenie priorytetów. Należy pamiętać, że najważniejszy dla Kandydata kierunek musi być na pozycji nr 1.
- Należy wpłać wyliczoną przez IRK opłatę rekrutacyjną na wskazany przez system indywidualny numer konta. Liczy się data dokonania przelewu. Informacja o zaksięgowaniu przelewu pojawi się w IRK po 2-3 dniach. Jeżeli jest wnoszona opłata tylko za część wybranych kierunków studiów, ustal priorytety w zakładce “Płatności”.
- Aby być uwzględnionym w procesie rekrutacji należy mieć uzupełnione dane, wprowadzony wynik matury, zaznaczone kierunki studiów i wniesioną opłatę rekrutacyjną w wyznaczonym terminie. Tylko taka rejestracja jest poprawna!
- Zdjęcie w formie elektronicznej powinno być zamieszczone w systemie IRK przed złożeniem dokumentów w Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej (zdjęcie będzie umieszczone w formularzu podania o przyjęcie na studia; nie musi być zamieszczone do dnia zamknięcia rejestracji elektronicznej). Zdjęcie otrzyma status „oczekujące na akceptację”. Będzie akceptowane we wrześniu, przed wydrukowaniem legitymacji.
- Kandydaci, którzy są laureatami lub finalistami olimpiad stopnia centralnego lub laureatami konkursów ogólnopolskich muszą dostarczyć zaświadczenie o tytule laureata/finalisty do Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej do ostatniego dnia rejestracji.
- Kandydaci, którzy posiadają osiągnięcia sportowe muszą dostarczyć zaświadczenie o osiągnięciach sportowych do Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej do ostatniego dnia rejestracji.
- Po ogłoszeniu wyników rekrutacji należy sprawdzić w IRK komunikat w sprawie zakwalifikowania na studia.
- Jeśli na koncie Kandydata w IRK wyświetli się informacja „zakwalifikowany na studia” należy dostarczyć drogą korespondencyjną komplet dokumentów do Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej
- Liczy się data dostarczenia dokumentów do Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej, a nie data nadania!
Szczegółowa instrukcja rekrutacji tutaj.
Opłata Rekrutacyjna – podstawowe informacje
UWAGA! Z opłaty rekrutacyjnej zwolnieni są kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia na podstawie uprawnień laureatów i finalistów olimpiad stopnia centralnego, laureatów konkursów oraz na podstawie osiągnięć sportowych.
- Wysokość opłaty rekrutacyjnej wynosi 85 zł za jeden kierunek/specjalność studiów, na który prowadzona jest odrębna rekrutacja;
- System naliczy odpowiednią wysokość opłaty w zależności od liczby wybranych kierunków/specjalności studiów, którą należy wnieść na indywidualny numer konta wygenerowany przez system IRK;
- Wniesiona opłata musi być zgodna z liczbą wybranych kierunków/specjalności. Wniesienie opłaty w niższej wysokości niż wynika to z liczby zapisów, kandydat powinien wyrejestrować się z nieopłaconego kierunku, wnieść brakującą opłatę lub ustawić odpowiednio priorytety płatności. Powinien tego dokonać najpóźniej do dnia zamknięcia rejestracji na studia;
- Opłata musi być dokonana najpóźniej ostatniego dnia rejestracji na dany kierunek. Zaleca się, aby przelewy były wykonywane systemem gwarantującym jak najszybszy przepływ środków. Liczy się data dokonania wpłaty, a nie data jej zaksięgowania. Potwierdzenie dokonania opłaty będzie widoczne na osobistym koncie rejestracyjnym po jej zaksięgowaniu w systemie IRK, które może potrwać kilka dni. Nie ma możliwości samodzielnego zaznaczenia w systemie IRK, że dokonano opłaty;
- Po wpływie opłaty na konto UMK na indywidualnym koncie rejestracyjnym kandydata pojawia się potwierdzenie jej wpłynięcia.
Kierunki stacjonarne pierwszego stopnia (s1)
CHEMIA, CHEMIA KOSMETYCZNA, CHEMIA MEDYCZNA, CHEMIA I TECHNOLOGIA ŻYWOŚCI, CHEMISTRY
Zasady kwalifikacji
- konkurs świadectw dojrzałości. Kandydat wskazuje jeden z przedmiotów, który ma być uwzględniony w procesie rekrutacji;
- Więcej informacji na temat zasad kwalifikacji oraz wymaganego przedmiotu znajduje się tutaj.
Priorytety przy wyborze kierunków
- Uniwersytet Mikołaja Kopernika stosuje w procesie rekrutacji tzw. system priorytetów. UWAGA: Systemem priorytetów objęte są oddzielnie: wszystkie kierunki studiów stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych studiów magisterskich oraz wszystkie kierunki studiów stacjonarnych drugiego stopnia, w poszczególnych turach rekrutacji.
- Kandydat na studia może zarejestrować się na dowolną liczbę kierunków, ale przyjęty może być tylko na jeden kierunek studiów stacjonarnych pierwszego stopnia lub jednolitych magisterskich oraz na jeden kierunek studiów stacjonarnych drugiego stopnia.
- Po zapisaniu się na wybrane przez kandydata kierunki, należy ustawić je w kolejności priorytetowej, tzn. na pierwszym miejscu powinien być kierunek, na który kandydat chciałby być przyjęty w pierwszej kolejności, na drugim miejscu kierunek, na który kandydat chciałby być przyjęty w przypadku nieprzyjęcia na kierunek priorytetowy, itd.
- Zmian w priorytetach na koncie IRK można dokonywać do ostatniego dnia zapisów w ramach danej tury rekrutacji.
- Po tym terminie możliwość zmiany priorytetów w danej turze zostanie zablokowana.
UWAGA!!!
- Osoby zakwalifikowane do przyjęcia na studia stacjonarne, które zapisały się na więcej niż jeden kierunek studiów stacjonarnych i zostały zakwalifikowane do przyjęcia na kierunek o niższym priorytecie, składają wymagane dokumenty, aby uczestniczyć w kolejnych etapach postępowania rekrutacyjnego. Niezłożenie dokumentów oznacza rezygnację z rekrutacji na wszystkie kierunki studiów.
- Osoby wpisane na listę rezerwową muszą złożyć jeden komplet wymaganych dokumentów. Niedopełnienie tego obowiązku jest równoznaczne z rezygnacją z kierunku studiów (w przypadku wpisania tylko na listę rezerwową) albo ze wszystkich kierunków studiów (w przypadku zakwalifikowania do przyjęcia na studia).
Wymagane dokumenty na studia I stopnia (s1)
Więcej informacji na temat wyboru przedmiotu do wskazanie, przeliczników punktów oraz obliczenia wyniku postępowania kwalifikacyjnego znajduje się na stronach poszczególnych kierunków studiów:
Kierunki stacjonarne drugiego stopnia (s2)
CHEMIA, CHEMIA ŚRÓDROCZNA, CHEMIA KOSMETYCZNA, CHEMIA KRYMINALISTYCZNA, CHEMIA MEDYCZNA, MODERN MATERIALS FOR CHEMISTRY AND MEDICINAL APPLICATIONS
Wymagane dokumenty na studia II stopnia (s2)
Zasady kwalifikacji
Kandydaci przyjmowani są na podstawie złożenia wymaganych dokumentów
Więcej informacji na temat zasad kwalifikacji znajduje się na stronach poszczególnych kierunków: